EGZISTENCIALISTŲ KAVINĖJE

Autorius: Sarah Bakewell

Kategorija: Grožinė literatūra

Britų filosofės, bestselerių autorės Saros Bakewell knyga „Egzistencialistų kavinėje“ įdomoiai ir su humoru pasakoja apie įdomiausius egzistencializmo krypties filosofus ir analizuoja jų idėjas bei parodo, kodėl egzistencializmas itin aktualus šiuolaikinei visuomenei. 
Paryžius, 1933 m. pradžia. Trys draugai susitinka kavinėje Monparnaso gatvėje ir geria abrikosų kokteilius. Tai Jeanas-Paulis Sartre’as, Simone de Beauvoir ir Raymond’as Aronas. Pastarasis papasakoja draugams apie visiškai naują, Vokietijoje itin populiarią filosofijos kryptį – fenomenologiją. Jis papasakoja, kad fenomenologai gali kurti filosofiją iš bet ko, net ir kalbėdami apie abrikosų kokteilį. Įkvėptas minties, kad filosofiją galima susieti su kasdiene gyvenimiška patirtimi, Sartre‘as sukūrė egzistencializmą – naują filosofijos kryptį, kuri kalba apie meilę ir aistrą, laisvę būti, autentiškumą, apie draugystes ir konkurenciją, apie politines revoliucijas. 
Ši filosofijos kryptis sužavėjo Paryžių ir visą pasaulį, palikdama ryškią žymę pokario išsilaisvinimo judėjimuose. 
Knygoje „Egzistencialistų kavinėje. Laisvė, būtis ir abrikosų kokteilis su Jeanu-Pauliu Sartre’u, Simone de Beauvoir, Albert’u Camus, Martinu Heideggeriu, Edmundu Husserliu, Karlu Jaspersu, Maurice’u Merleau-Ponty ir kt.“ pasakojama apie šios filosofijos krypties pradžią ir jos plėtrą. Autorė pateikia pagrindinių filosofų biografijas, paaiškina pačias šios krypties idėjas ir kalba apie egzistencializmo įtaką, kuri buvo itin svarbi tokiems reiškiniams kaip antikolonializmas, feminizmas, LGBT judėjimas. 
Egzistencialistų tarpusavio nesutarimai ir kovos arba atvirkščiai – romanai; bandymai išsiaiškinti, kas yra laisvė ir atsakomybė… Knygoje „Egzistencialistų kavinėje“ egzistencialistai – gyvi žmonės, ieškantys atsakymų, nusiviliantys, klystantys ir besidžiaugiantys naujais suvokimais. 
Egzistencializmas tampa svarbus ir šiais technologijų laikais, kai tenka iš naujo svarstyti žmogaus būties klausimus. 

VIRŠELIS