Pakalniškių biblioteka

Kontaktiniai duomenys

Mokyklos g. 3, 21369 Pakalniškių kaimas, Vievio seniūnija, Elektrėnų savivaldybė
Tel. +370 686 02706
El. paštas:
Facebook

Naujienos

Renginiai

Renginių archyvas

Istorija

Pakalniškių kaime esanti biblioteka-skaitykla buvo įkurta 1945 metais Andriaus Sakalinsko namuose. Vėliau biblioteka plėtėsi ir buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą. 1992 m. biblioteka perkelta į erdvias pradinės mokyklos patalpas. Iki 2000 m. gegužės mėnesio Pakalniškių biblioteka priklausė Trakų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, o įsteigus Elektrėnų savivaldybę, tapo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialu. 2005 m. bibliotekos patalpos buvo išplėstos, atliktas kapitalinis remontas, įdiegtas internetas pagal projektą „Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra“. 2007 m. pradėtas Pakalniškių pradinės mokyklos pastato, kuriame įsikūrusi ir biblioteka, renovacija, todėl bibliotekos fondas buvo kilnojamas iš patalpos į patalpą. 2008 m. biblioteka po renovacijos buvo perkelta į antrąjį pastato aukštą, kuriame įsikūrusi iki šiol. 2010 m. bibliotekoje įdiegta LIBIS programa. 2020 m. gegužės 15 d. projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ bibliotekoje atnaujinti kompiuteriai vartotojams.

Metams bėgant keitėsi ir bibliotekoje dirbantis personalas. Pirmoji Pakalniškių bibliotekos bibliotekininkė – Janė Žebraitė. 1991–2016 m. bibliotekoje dirbo Jadvyga Bušinskienė, nuo 2016 m. – Dovilė Vilkauskaitė.

Bibliotekoje kaupiamas ir saugomas knygų ir kitų dokumentų fondas, kuris išduodamos į namus, taip pat yra sąlygos spaudinius skaityti vietoje. Bibliotekoje renkama ir saugoma kraštotyros medžiaga apie Pakalniškių apylinkes ir jų žmones, rengiamos literatūros, piešinių parodos, organizuojami įvairūs renginiai, atsakoma į bibliografines užklausas, pageidaujantys vartotojai mokomi kompiuterinio raštingumo.