Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Data: 2024-05-25, pabaigos data: 2024-05-25

Laikas: 17:00, pabaigos laikas: 19:00

Kategorija: Kiti renginiai

Kur vyksta: Elektrėnų biblioteka (Renginių salė)

Atidaryti Facebook

Kiekvieną pavasarį Lietuvoje sužydi ne tik gamta, bet ir poezija. Šis gražus metas neaplenkia ir Elektrėnų, kur jau tradicija tapo „Poezijos pavasario“ šventė. Šiais metais ji vyks gegužės 25 d. 17 val. Elektrėnų bibliotekoje.
Šventės metu ne tik galėsite pasimėgauti žinomų Lietuvos poetų kūryba. Programoje numatyti poezijos skaitymai, susitikimai su poetais ir muzikiniai pasirodymai. Renginys bus puiki proga pabendrauti su bendraminčiais ir pajusti gyvo žodžio magiją.

DALYVIAI

Indrė Valantinaitė

Gimė 1984 m. balandžio 5 d. Kaune. Baigė Kauno jėzuitų gimnaziją. Vėliau mokėsi kultūros vadybą Vilniaus universitete ir Vilniaus dailės akademijoje. Rašė savo kūrybą į įvairius laikraščius ir žurnalus, 2006 m. išleido eilėraščių rinkinį Žuvim ir lelijom. Tais pačiais metais festivalio „Poezijos pavasaris“ metu ji tapo naktinių skaitymo konkurso „Eilėraščiai per naktį“ nugalėtoja. Jos poezijoje paliečiamos intymios temos. Dainavo roko operose „Ugnies medžioklė su varovais“, „Saulės žemė“. Veda TV laidas.

Marija Mažulė

Gimė Kaune 1985 m., gyvena Vilniuje. Eilėraščius publikuoja kultūrinėje spaudoje nuo 2018 m. Pernai pasirodė pirmoji autorės knyga „Fosilijos yra nėriniai“ (leidykla „Kauko laiptai“, 2023). Knyga dalyvavo 15min metų knygos rinkimuose, taip pat įtraukta į akcijos „Metų knygos rinkimai“ ilgąjį sąrašą. Marija yra įvairių literatūros projektų ir renginių organizatorė, nuo 2007 m. dirbo Lietuvos rašytojų sąjungoje, o nuo 2022 m. – VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“.

Nida Timinskaitė

Nida Timinskaitė (g. 1961) – aktorė, dramaturgė, poetė, vertėja. 2020 m. išleista jos pirmoji poezijos knyga „Tartum“. Eilėraščiai knygai „Vėjo runos“ parašyti 2020-2023 m. viešint Nidoje ir kūrybinės rezidencijos metu. Jos tematika – Kuršių Nerijos ir Mažosios Lietuvos istorija, kultūra, raštija, etnografija, architektūra, kraštovaizdis, ekologija, žmogaus santykis su krašto istorija ir unikalia gamta. Jos kūryba publikuojama kultūrinėje spaudoje: „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“, „Naujojoje Romuvoje“ ir kt.

Viktoras Rudžianskas

Poetas Viktoras Rudžianskas gimė 1957 m. lapkričio 25 d. Čekiškėje, Kauno raj. Baigė Marijampolės pedagoginę mokyklą ir VU Kauno vakarinį fakultetą. Dirbo mokytojo darbą, redagavo šaulių leidinį Trimitas, dirbo laikraščio Ūkininko patarėjas redakcijoje. Nuo 2004 m. eina Kauno kultūros ir meno savaitraščio Nemunas vyr. redaktoriaus pareigas. Yra Lietuvos rašytojų ir Žurnalistų sąjungų narys.
2002 m. Poezijos pavasaryje apdovanotas Salomėjos Nėries prizu. 2004 m. pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos premiją už pokalbių ir esė knygą apie kunigą ir poetą Ričardą Mikutavičių Gyvenęs ir mūsų gyvenimus. Tais pačiais metais už tą pačią knygą gavo ir Vytauto Gedgaudo premiją. 2004 m. taip pat tapo Lietuvos žurnalistų sąjungos rašinių konkurso „Kultūros versmėse“ laureatu. 2008 m. Poezijos pavasario laureatas.

Ramūnas Čičelis

Rašytojas, žurnalistas Ramūnas Čičelis yra humanitarinių mokslų daktaras, 2015 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynęs disertaciją apie poeto, filmininko Jono Meko kūrybą. R. Čičelis leidykloje „Versus” mokslo monografiją „Jono Meko „Aukso vidurys”: kūrybos filotopinė žiūra” (2020 m.) bei esė ir publicistikos tekstų rinktinę „Ad rem” (2020 m.). R. Čičelis nuo 2011 m. dėsto literatūrologijos studijų dalykus Vytauto Didžiojo universitete.

Gražina Urbonaitė

Gražina Urbonaitė – Lietuvos teatro ir kino aktorė, skaitovė. 1963 m. baigė Panevėžio dramos teatro studiją, nuo 1965 m. dirbo šiame teatre. G.Urbonaitė daugelį metų skaito ne tik lietuvių, bet ir užsienio klasiką poezijos, prozos ir teminiuose vakaruose. Daugiau kaip dešimtmetį kartu su žymiais dainininkais dalyvauja kaip skaitovė Lietuvos bažnyčiose surengtuose koncertuose.
2007 m. jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2011 m. – nacionalinė Kalbos premija „už įtaigų kalbos puoselėjimą skleidžiant nacionalinės klasikos kūrinius ir stiprinant jos grožį“.

SVEČIAS – Andrius Bialobžeskis

Andrius Bialobžeskis – vienas žinomesnių Lietuvos aktorių. Gimė 1967 m. rugsėjo 25 d. Vilniuje. 1992 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, nuo 1997 m. dirba aktoriumi Jaunimo teatre Vilniuje. 2011 m. gavo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą geriausio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį filem „Kai apkabinsiu tave“. 2004 m. – buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausio antraplanio vaidmens kategorijoje (spektaklis „Užsispyrėlės tramdymas“, Jaunimo teatras).
Kviečiame visus poezijos mylėtojus atvykti į Elektrėnus ir kartu švęsti pavasarį bei žodžio meną!

39 poezijos pavasariai Elektrėnuose

Nuotraukų galerija