Elektroninės knygos

Elektronines knygas (EPUB ir PDF formatu) galima skaityti prisijungus prie savo paskyros portale ibiblioteka.lt naudojant portale įdiegtą knygų skaityklę su techninės apsaugos priemonėmis, apsaugančiomis nuo neteisėto kopijavimo ir/ar platinimo. Portalas yra suderinamas su populiariausiomis interneto naršyklėmis Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox, Opera ir Safari. Norint skaityti el. knygas reikalingas LIBIS skaitytojo pažymėjimas, išmanusis įrenginys ir interneto ryšys. Kaip prisijungti prie portalo ibiblioteka.lt galite sužinoti čia.

Dalis elektroninių knygų turi ribotą galiojančių licencijų skaičių. Jei tokią knygą skaito maksimalus skaitytojų skaičius, matysite mygtuką Rezervuoti. Portale yra atvirosios prieigos el. knygų, kurių licencijos neriboja prisijungimų skaičiaus.

Pasiskolintas elektronines knygas galite skaityti 30 kalendorinių dienų su galimybe pratęsti skaitymo laiką dar 15 dienų, jei jos nėra rezervuotos kito skaitytojo. Vienu metu galima skaityti ne daugiau kaip 2 el. knygas. Pamiršus grąžinti el. knygą, programa ją grąžins automatiškai po pasibaigusio skaitymo termino, kuriam knyga buvo paskolinta.

KUR?

El. knygų sąrašą rasite pagrindiniame portalo ibiblioteka.lt puslapyje. Puslapio viršuje esančioje meniu juostoje paspauskite „El. knygos“, gausite el. knygų sąrašą.

Kur portale galėčiau peržiūrėti el. knygas, kurias skaitau ar perskaičiau?

Norėdami peržiūrėti savo skaitomas ir perskaitytas portale el. knygas, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Pasirinkite meniu punktą Mano iBiblioteka
  2. Pasirinkite Užsakymai
  3. Pasirinkite skirtuką El. leidiniai

Kodėl kai kurių el. knygų aš negaliu tik skaityti?

Atsivertę el. knygos peržiūros langą galite matyti trijų tipų mygtukus – „Pavartyti“, „Skaityti“, „Rezervuoti“.

Jei matote tik vieną mygtuką „Pavartyti“, vadinasi biblioteka dar nėra įsigijusi el. knygos licencijos ar ji jau yra pasibaigus. „Pavartyti“ mygtukas leidžia peržiūrėti iki 10 procentų knygos turinio.

Mygtukas „Skaityti“ leidžia norimą elektroninį leidinį skaityti 30 dienų su galimybe pratęsti skaitymo laiką dar 15 dienų.

Mygtukas „Rezervuoti“ leidžia rezervuoti leidinį skaitymui, jei šiuo metu nėra laisvų egzempliorių. Sistema automatiškai išduos jums leidinį, kai jį grąžins šiuo metu skaitantis žmogus.

Neviešos prieigos el. dokumentai gali neturėti nė vieno iš šių mygtukų. Leidinio peržiūros lange pastabų srityje yra matomas komentaras „Prieigos būdas : LNB kompiuterinis tinklas“. Šias el. knygas galima skaityti tik Nacionalinėje bibliotekoje, kompiuteryje neprijungtame prie interneto. Norėdami skaityti šiuos leidinius, kreipkitės į Nacionalinės bibliotekos darbuotojus.

Kaip galima pasiskolinti el. knygą naudojantis asmenine Kindle/Kobo skaitykle?

Norėdami pasiskolinti el. knygą naudojantis asmenine skaitykle prisijunkite prie portalo ibiblioteka.lt  ir išsirinkite el.knygą.

Naudotojų sąsaja mobiliesiems įrenginiams pritaikyta gamintojų palaikomoms Android ir iOS operacinėse sistemose veikiančioms mobiliųjų įrenginių interneto naršyklėms (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Apple Safari, Opera). DĖMESIO! El. knygų atsisiųsti į savo skaityklę nėra galimybės. Amazon Kindle yra specializuotos skaityklės ir jei nepavyksta prisijungti prie savo paskyros naudojant skaityklės interneto naršyklę – tai reiškia, kad naršyklė nėra suderinama su ibiblioteka.lt portalu.