Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“

Data: 2024-05-25, pabaigos data: 2024-05-25

Laikas: 17:00, pabaigos laikas: 19:00

Kategorija: Kiti renginiai

Kur vyksta: Elektrėnų biblioteka (Renginių salė)

Atidaryti Facebook

„Poezijos pavasario“ paukštė sugrįžo!
„Ar girdit? Paukštė sugrįžo…Sugrįžo priminti apie mokyklos kiemelyje kadais susirangiusio Žalčio karūną, išklausiusią dešimtmečiais skaitomų poetų eilių…Sugrįžo priminti apie Eglės, dabar jau nukirptas kasas, po kuriomis dauguma užaugom, dalijomės pirmaisiais ketureilių bandymais… Sugrįžo priminti apie tai, kad gimęs žodis nemiršta, jeigu jį iš lūpų į lūpas perduodam kaip neįkainojamą turtą. Jeigu jis žeidžia ir glosto, jeigu liūdina ir paguodžia, vadinas jis GYVAS! Pasitikime poetinio žodžio paukštę kaip viešnią, nesvarbu kur, nesvarbu kada, nesvarbu su kuo- svarbu GYVĄ, svarbu SUGRĮŽUSIĄ!“.
Šiais žodžiais pradėjome Tarptautinį, Lietuvoje garbingą 60-ąjį Jubiliejų švenčiantį, Poezijos pavasarį. Elektrėnuose ši graži tradicija švęsti poetinio žodžio šventę užgimė 1978-aisiais, šviesaus atminimo mokytojo gerb. Vytauto Mizero dėka. Pandemija lėmė, kad ši tradicija buvo trumpam nutrūkusi, o šiemet Elektrėnų viešosios bibliotekos ir Elektrėnų krašto muziejaus iniciatyva renginys vėl atgimė.
Gegužės 25-oji buvo vasariškai karšta ir negailestingai grūmojo liūtimi, tačiau daug ruošėmės šiam renginiui, todėl orų prognozė buvo tik detalė. Skaityti poeziją pasirinkome už bibliotekos kiemo esančiame jaukiame beržynėlyje, kuriame jaukiai susėdo ne tik šauni poetų ir aktorių kompanija, bet ir nemažas būrys poezijos gerbėjų.
Lietuvos rašytojų sąjunga šiemet buvo „dosni“ mūsų renginiui. Į svečius atvyko poetės Indrė Valantinaitė, Marija Mažulė, Nida Timinskaitė, viešnia iš Estijos Mari- Liis Müürsepp, poetai Ramūnas Čičelis, Tomas Vyšniauskas, svečias iš Punsko Sigitas Birgelis. Kitų garsių Lietuvos poetų kūrybą skaitė teatro ir kino aktoriai Gražina Urbonaitė ir Andrius Bialobžeskis. Džiugu, kad renginyje sutiko dalyvauti ir jaunieji skaitovai, kūrėjai, atlikėjai. Renginį pradėjo jaunasis gitaristas Rokas Šiškevičius, skaitovė Augustė Bulyginaitė ragino rašyti eilėraščius poeto Aido Marčėno eilėmis. Renginį papuošė ir jaunosios poetės elektrėnietės Rusnė Kulevičiūtė ir Saulė Veiknytė.
Ir nors pats dangus prakiuro nuo šitiek eilių Elektrėnuose, tačiau liūtis nesugadino šventės, o tik perkėlė ją į vidinę bibliotekos erdvę, kur lietaus ir griaustinio duetas tapo puikiu fonu skaitantiems poetams ir jų besiklausantiems elektrėniečiams.
Labai tikimės, kad „Poezijos pavasario“ paukštė neaplenks Elektrėnų ir kitą pavasarį. Dėkojame svečiams poetams, nuoširdų AČIŪ tariame ir visiems, kurie nepagailėjo savo laiko ir neišsigando lietaus. Dėkojame gerb. Vytautui Suslavičiui, kuris tradiciškai įamžino „Poezijos pavasario“ akimirkas. Bibliotekoje galite susipažinti su šių metų almanachu, kurį puošia visų dalyvavusių renginyje poetų ir aktorių autografai bei palinkėjimai.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Vida Baranauskienė

Nuotraukų galerija