Jagėlonių bibliotekai – 70
-
Jagėlonių bibliotekos istorija prasideda 1951 m. Kiek pamena vietos gyventojai, pirmoji biblioteka buvo įsikūrusi Jagėlonių kaime Sinkevičių troboje, paskui perkelta į kultūros namus (pastatas neišlikęs), dar vėliau persikėlė į buvusį Jagėlonių vaikų darželį.
-
Pirmoji bibliotekininkė buvo Emilija Makarevičiūtė. Vėliau dirbo Juozas Sėjavičius, Onutė Sinkevičiūtė. Ilgėliau dirbo, nuo 1956 m. iki 1971 m., Onutė Černiauskaitė-Bekešienė. Vėliau darbuotojai dažnai keitėsi: dirbo Dalia Medekšienė, Marytė Arlauskaitė. 1994 m. buvo priimta dirbti Angelė Korsakienė, kuri aktyviai dirbo iki 2016 m. ir darbus perdavė Rimvydui Naudžiūnui. 2018 m. rugpjūčio mėnesio bibliotekininkės pareigas perėmė Rita Vaišnorienė.
-
2002 m. biblioteka perkelta į dabartines patalpas, buvusią Jagėlonių mokyklą. Biblioteka iki 2000 metų gegužės mėn. priklausė Kaišiadorių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, o įsteigus Elektrėnų savivaldybę, tapo naujos Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialu. Jagėlonių filialas aptarnauja 13 kaimų: Bajorų, Dainavos, Dainiškių, Gilūšio, Jagėlonių, Kloninių Jagėlonių, Krokšlių, Lingių, Petrošiškių, Šilonių, Šuolių, Vindžiulių, Žikaronių.
-
Bibliotekoje – apie 7000 knygų fondas. Prenumeruojami periodiniai leidiniai – laikraščiai ir žurnalai. Skaitytojai čia gali rasti pačios įvairiausios literatūros pagal savo skonį ir pomėgius. Taip pat gali pasinaudoti interneto, spausdinimo paslaugomis, nes bibliotekoje yra moderni, 2020 metais atnaujinta, kompiuterinė technika.
-
Mažųjų skaitytojų erdvė
-
„Nepatogus kinas“ bibliotekoje.
-
Jagėlonių filialo aktyviausi lankytojai senjorai. Jie skaito periodiką, diskutuoja politikos ir visuomeniniais klausimais, taip pat domisi naujausiomis grožinės literatūros knygomis, leidiniais sveikatos klausimais. Užeina į biblioteką ne tik paskaityti, bet ir pabendrauti, padiskututuoti, pasiklausti…
-
Keičiantis gyvenimui, keičiasi, plečiasi ir bibliotekų veikla. Dabar bibliotekos aktyviai dalyvauja ir virtualioje erdvėje, turi savo socialines paskyras. Jagėlonių biblioteka socialinių tinklų profilyje turi 735 draugus, kurie aktyviai palaiko bibliotekos tinklalapį: dalinasi bibliotekos naujienomis ir kita švietimo ir kultūros skleidžiama informacija.
-
Bibliotekoje nuolat rengiamos parodos, vyksta įvairūs renginiai. Ypatingai pamėgtos yra Advento vakaronės ir Užgavėnių šventės.
-
Užgavėnių šventė prie Jagėlonių bibliotekos.
-
Ilgam atminty išliko intelektualus, kultūrinis mototuristinis ralis Vilnius–Kaunas. Šio renginio organizatoriai – Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir BMW Motorrad ir eilė šios gražios akcijos rėmėjų. Kiekviena komanda individualiai pasirinko savo maršrutą per 25 kultūros paveldo ir istorinius objektus. Ralis apėmė Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų ir Kauno savivaldybes. Daug dalyvių pasirinko ir Jagėlonių krašte esantį punktą, pažymėtą Nr. 28. Atvykę dalyviai galėjo susipažinti su Jagėlonių krašto istorija, aplankyti kaimo biblioteką
-
Jagėlonių bibliotekos durys yra atviros visiems lankytojams
Mielai parinksime Jums knygų,
padiskutuosime Jus dominančiais klausimais,
pasidalinsime savo sukauptomis žiniomis.
„Bibliotekos – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas.“
G. Leibnicas, vokiečių filosofas
Parodą parengė
Jagėlonių bibliotekos bibliotekininkė
Rita Vaišnorienė
- Jagėlonių bibliotekos istorija prasideda 1951 m. Kiek pamena vietos gyventojai, pirmoji biblioteka buvo įsikūrusi Jagėlonių kaime Sinkevičių troboje, paskui perkelta į kultūros namus (pastatas neišlikęs), dar vėliau persikėlė į buvusį Jagėlonių vaikų darželį.
- Pirmoji bibliotekininkė buvo Emilija Makarevičiūtė. Vėliau dirbo Juozas Sėjavičius, Onutė Sinkevičiūtė. Ilgėliau dirbo, nuo 1956 m. iki 1971 m., Onutė Černiauskaitė-Bekešienė. Vėliau darbuotojai dažnai keitėsi: dirbo Dalia Medekšienė, Marytė Arlauskaitė. 1994 m. buvo priimta dirbti Angelė Korsakienė, kuri aktyviai dirbo iki 2016 m. ir darbus perdavė Rimvydui Naudžiūnui. 2018 m. rugpjūčio mėnesio bibliotekininkės pareigas perėmė Rita Vaišnorienė.
- 2002 m. biblioteka perkelta į dabartines patalpas, buvusią Jagėlonių mokyklą. Biblioteka iki 2000 metų gegužės mėn. priklausė Kaišiadorių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, o įsteigus Elektrėnų savivaldybę, tapo naujos Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialu. Jagėlonių filialas aptarnauja 13 kaimų: Bajorų, Dainavos, Dainiškių, Gilūšio, Jagėlonių, Kloninių Jagėlonių, Krokšlių, Lingių, Petrošiškių, Šilonių, Šuolių, Vindžiulių, Žikaronių.
- Bibliotekoje – apie 7000 knygų fondas. Prenumeruojami periodiniai leidiniai – laikraščiai ir žurnalai. Skaitytojai čia gali rasti pačios įvairiausios literatūros pagal savo skonį ir pomėgius. Taip pat gali pasinaudoti interneto, spausdinimo paslaugomis, nes bibliotekoje yra moderni, 2020 metais atnaujinta, kompiuterinė technika.
- Mažųjų skaitytojų erdvė
- „Nepatogus kinas“ bibliotekoje.
- Jagėlonių filialo aktyviausi lankytojai senjorai. Jie skaito periodiką, diskutuoja politikos ir visuomeniniais klausimais, taip pat domisi naujausiomis grožinės literatūros knygomis, leidiniais sveikatos klausimais. Užeina į biblioteką ne tik paskaityti, bet ir pabendrauti, padiskututuoti, pasiklausti…
- Keičiantis gyvenimui, keičiasi, plečiasi ir bibliotekų veikla. Dabar bibliotekos aktyviai dalyvauja ir virtualioje erdvėje, turi savo socialines paskyras. Jagėlonių biblioteka socialinių tinklų profilyje turi 735 draugus, kurie aktyviai palaiko bibliotekos tinklalapį: dalinasi bibliotekos naujienomis ir kita švietimo ir kultūros skleidžiama informacija.
- Bibliotekoje nuolat rengiamos parodos, vyksta įvairūs renginiai. Ypatingai pamėgtos yra Advento vakaronės ir Užgavėnių šventės.
- Užgavėnių šventė prie Jagėlonių bibliotekos.
- Ilgam atminty išliko intelektualus, kultūrinis mototuristinis ralis Vilnius–Kaunas. Šio renginio organizatoriai – Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir BMW Motorrad ir eilė šios gražios akcijos rėmėjų. Kiekviena komanda individualiai pasirinko savo maršrutą per 25 kultūros paveldo ir istorinius objektus. Ralis apėmė Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų ir Kauno savivaldybes. Daug dalyvių pasirinko ir Jagėlonių krašte esantį punktą, pažymėtą Nr. 28. Atvykę dalyviai galėjo susipažinti su Jagėlonių krašto istorija, aplankyti kaimo biblioteką
-
Jagėlonių bibliotekos durys yra atviros visiems lankytojams
Mielai parinksime Jums knygų,
padiskutuosime Jus dominančiais klausimais,
pasidalinsime savo sukauptomis žiniomis.
„Bibliotekos – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas.“
G. Leibnicas, vokiečių filosofas
Parodą parengė
Jagėlonių bibliotekos bibliotekininkė
Rita Vaišnorienė