Kaip įveikti stresą, nerimą, depresiją
-
„Svarbu žinoti, kad dažnai pasikartojantis ar nuolat jaučiamas stresas yra pavojingas, veda žmogų į išsekimą, o ilgainiui pažeidžia silpniausias vietas – širdį, kraujotakos ir virškinimo sistemas, kenkia imunitetui, todėl žmogų puola infekcinės ligos. Žmogus jaučiasi nuolat įsitempęs ir pavargęs, nieko nenori, skauda galvą. Nekovojant su nuolatine įtampa, atsiranda depresijos požymiai, nerimo sutrikimai, panikos priepuoliai ar net nenoras gyventi“.
Psichoterapeutė I. Palaimaitė
-
„Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą“
Taylor Clark
Dėl nervinės įtampos imame užsikirsti per darbo pokalbius, susikertame per egzaminus, netenkame kantrybės transporto spūstyse. Dėl artėjančio pristatymo keletą savaičių kankina nemiga, nes nepaliaujamai būgštaujame, kad kas nors gali nepavykti. Net aklas pasimatymas gali sukelti nerimo priepuolį.
Kodėl daug dalykų mums kelia siaubingą baimę?
Kodėl vieni žmonės ištveria stresą lengvai, tarsi jų nervai būtų geležiniai, o kitus jis sugniuždo?
Knygos „Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą” autorius Taylor Clark, remdamasis ir pažangiausiais tyrimais duomenimis apie baimės neurologiją, siūlo atsakymą į šiuos klausimus. Jis pateikia daugybę istorijų apie žmones, kurie išliko tvirti ir ramūs ypač sudėtingose situacijose.
Kariai narsiai eina į mūšį, gaisrininkai skuba į degantį pastatą, gydytojai nesutrinka išvydę siaubingas traumas… Autorius patvirtina – tai nereiškia, kad jie nejaučia nerimo ir baimės. Priešingai – jie pasinaudoja šiomis emocijomis.
-
„Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“
Dale Carnegie
Nerimas – neatsiejamas mūsų kasdienybės palydovas. O ir nerimaujame dažniausiai dėl to, ko negalime pakeisti.
Vieno iš sėkmės psichologijos pradininkų Dale Carnegie knyga „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ savaime nenuims rūpesčių bei išgyvenimų naštos. Vis dėlto, vaizdingų pavyzdžių joje tiek daug, kad dažnai pagausite save klausiant, ar rašoma buvo ne apie jus.
„Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ ne tik knygos pavadinimas, tačiau ir labai svarbus klausimas mums visiems. Knygoje įspaustos tiesos paliks žymę ir jūsų gyvenime, tai ilgainiui nerimas iškels baltą vėliavą bei duos pradžią vidinės ramybės bei užtikrintumo kupinam gyvenimui.
-
„Tavo širdies skausmas“
Luule Viilma
Stresų kalbos dėka geriau susipažinsite su savo kūnu, o nuoširdžiau bendraudami su juo išmoksite matyti pasaulį kitomis akimis. Iš stresų išsivadavęs žmogus atranda savyje vis naujus klodus ir gali kurti tobulesnį gyvenimą, kuriame viešpatautų harmonija ir džiaugsmas.
-
„Penki depresijos gydymo raktai“
Jesse H. Wright,
Monica Ramirez Basco
Depresijai būdingas vadinamasis „užburtas ratas“, kai prarandate norą veikti. Kai nesistengiate išsiveržti iš gniuždančios būsenos, mažiau laiko praleidžiate su mylimais žmonėmis, vangiai sprendžiate problemas, todėl prarandate viltį sulaukti geresnės ateities. Beviltiškumas maitina depresiją ir tempia žemyn. Išeitis iš depresijos yra vadinamasis „pozityvus ciklas“, kuris susidaro, kai atrandate viltį. Jis keičia žmogaus požiūrį ir veiksmus. Žengus kelis pozityvius žingsnius, nuotaika gerėja ir pradeda veržtis energija.
Amerikiečių psichiatras Jesse H. Wrightas ir psichologė Monica Ramirez Basco knygoje „Penki depresijos gydymo raktai aprašo veiksmingą penkių žingsnių programą, padėsiančią įveikti depresiją. Žingsnis po žingsnio sekdami knygoje dalijamais patarimais, susikursite išgijimo planą, kuris leis išsivaduoti iš ligos gniaužtų ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.
-
„Šokis su tamsa“
Karolis Petryla,
Marius Repšys
Knygos autoriai – du jauni, veiklūs ir, atrodytų, puikų gyvenimą gyvenantys
žmonės. Marius Repšys – kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas.
Karolis Petryla – rašytojas, verslo konsultantas, teisininkas. Abu
prisipažįsta: „Daug metų gyvenome dvejopą gyvenimą. Šokome tamsoje.
Išgyvenome apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojomės.
To gėdijomės, tai slėpėme. Kildavo minčių apie savižudybę, nors, regis,
neturėjome jokių priežasčių… Priešingai – daugumos akimis, buvome
lydimi sėkmės, šlovės, pripažinimo, palaikomi šeimų“. Kas nutiko?
Tai – depresija. Liga, apie kurią kalbama vis daugiau ir atviriau. Liga,
atnešanti naujus iššūkius: atpažinti, suprasti, pagelbėti.
Knygą sudaro atviros, nuoširdžios asmeninės istorijos, bendrosios žinios
apie depresiją ir autorių taikytų metodų, perimtų iš verslo pasaulio
ir transformuotų pagal asmenines situacijas, pristatymas.
-
„Geros nuotaikos vadovas“
David D. Burns
Ar galima tikėtis, kad rimta knyga apie psichoterapiją ir jos metodus bus lengvai suprantama tiek profesionalui, tiek paprastam skaitytojui? Kad išsamiai paaiškins nepasitenkinimo, liūdesio, pykčio, nerimo, neveiklumo ir perfekcionizmo priežastis bei padės jas įveikti? Dar daugiau, ar jums teko skaityti knygą, kurios teigiamas poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais?
Stanfordo universiteto medicinos mokyklos profesoriaus dr. Davido Burnso knyga „Geros nuotaikos vadovas“ yra būtent tokia – aiški, praktiška, pagrįsta ir nepaprastai veiksminga.
Perskaitę knygą suprasite, kad keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimų ar traumų. Tereikia suprasti, kaip mes patys, savo įprasminimais ir mintimis kasdien keičiame save ir pasaulį.
-
„Streso malšinimas“
Vytautas Meška,
Algirdas Juozulynas
Kasdienybėje bet kokie neigiami išgyvenimai įprastai vadinami stresu. Tai ir stipri emocija, ir organizmo fiziologinis atsakas, ir elgesio reagavimas į nepalankias ar net pavojingas gyvybei aplinkybes. Knygoje, remiantis ilgamete klinikinio ir mokslinio darbo patirtimi, analizuojami emocinio sujaudinimo ir organizmo veiklos tyrimai gydant kurorte psichosomatinėmis ligomis sergančius ligonius.
-
„Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė“
Kamal Ravikant
„Tiesa ta, jog turite mylėti save taip stipriai, tarsi kabintumėtės į gyvenimą vos pirštų galiukais laikydamiesi už skardžio krašto. Lyg nuo to priklausytų jūsų gyvybė. Tereikia pradėti ir viskas eisis kaip per sviestą. Papasakosiu, kaip man tai pavyko, o jums teliks pasiryžti.
Mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Tikiu – apsivers ir jūsų“. (K.Ravikant)
Ši knyga – meilės sau vadovas. Lengvas, efektyvus ir tinkamas naudoti ilgą laiką.
Taigi čia perskaitysite, kaip žingsnis po žingsnio pamilti save. Viskas papildyta gyvenimiška patirtimi. Baigę skaityti suprasite, jog mylėti save ne tik įmanoma, bet juokingai paprasta.
Tačiau svarbiausia – sužinosite, ką tiksliai turite daryti.
Tai įprotis, pakeitęs autoriaus gyvenimą. Jis gali pakeisti ir jūsiškį.
-
„Nerimas“
Finn Skårderud
Norvegų psichiatras Finn Skårderud savo knygoje „Nerimas: klajonės po modernųjį aš“ teigia, kad mūsų vidinis nerimas yra tapęs mūsų pačių gyvenimo pamatu. Mes nerimaujame dėl visko – ateities, artimųjų, savęs. Aplinkybės lemia, kad jaučiamės tarsi nepateisiname kieno nors vilčių ir lūkesčių. Nuolat jausdamas ir išgyvendamas vidinę sumaištį, žmogus jaučiasi tarsi susikaldžiusi asmenybė, ieškanti ne tik gyvenimo prasmės, bet ir savęs.
Remdamasis teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis bei naujausiomis psichoanalitinėmis tradicijomis, F. Skårderud nagrinėja šiuolaikinio žmogaus norą būti pripažintam, ir dėl to išgyvenamus jausmus (gėda, baimė, kaltė) bei nepavykusio bandymo pasekmes – valgymo sutrikimus ir nuolatinę nemigą.
-
„Nerimo akmuo“
Meilė Jančorienė
Ši knyga „Nerimo akmuo. 12 negirdėtų būdų depresijai, nerimui, stresui įveikti – unikalus eksperimentas, žurnalistinis tyrimas. Jo esmė – realios moters, sirgusios sunkia depresija ir pasiryžusios išgyti, istorija. Bet ne tik…
Kokia depresijos kilmė? Kokie jos simptomai? Ar įmanoma šią ligą įveikti?
Šie klausimai rūpi žurnalistei, knygos sumanytojai Meilei Jančorienei, pakvietusiai ligos kamuojamą Mariją susitikti su šiuo metu Lietuvoje dirbančiais skirtingų gydymo krypčių specialistais. Visi jie – ir tradicinių, ir netradicinių metodų atstovai – gyvai, remdamiesi Marijos atveju, komentuoja gydymo ir gijimo eigą. Pokalbiai dėliojami tarsi detektyvas, kurio intriga – Marijos savęs pažinimo kelias.
Ar pavyks Marijai rasti sau tinkamą depresijos gydymo būdą?
Ar atsiras specialistas, pagaliau padėsiantis jai nusimesti nuo krūtinės nerimo akmenį?
-
„Drąsa gyventi“
Ilona Tamošiūnienė
Knygos „Drąsa gyventi“ autorė Ilona Tamošiūnienė atvirai ir nuoširdžiai pasakoja apie savo gyvenimo kelią, kuris prasidėjo negandomis ir kliūtimis, tačiau privertė atsisukti į svarbiausią to gyvenimo kūrėją – save.
Kiek gali pakelti vienas žmogus – žlugusį verslą, finansinę krizę, išsiskyrimą, mamos mirtį? Ar įmanoma pakilti ir rasti jėgų kurti viską iš naujo, atsigauti nuo dalykų, kurie užgriūva ir sužlugdo tuo metu, kai atrodo, kad laimė ranka pasiekiama.
Autorė atskleidžia ir keturias laimės taisykles. Ji tiki, jog gyvenimo skirti išbandymai atvedė ją į savęs suvokimą ir privertė atidžiau pažvelgti į save, todėl tai tikrų tikriausia sėkmė, tik ne visuomet gebame būtent taip vertinti mus ištinkančias negandas.
„Apie savo kelius ir klystkelius, vingius ir kilpas, kuriose strigau, apie rastas išeitis ir sprendimus pasakoju šioje knygoje. Viliuosi, kad mano patirtis padės išgyventi kitiems“. (Ilona Tamošiūnienė)
-
„Senų žmonių baimės“
Harold Blonski
Baimė mūsų gyvenime yra neišvengiama ir gali būti netgi prasminga, nes padeda apsisaugoti nuo gresiančių pavojų. Bet ji neretai tampa liguista būsena. Tai ypač pasakytina apie senų žmonių baimes. Gydytojai, psichologai, pedagogai, dvasininkai šioje knygoje aiškina senų žmonių baimių priežastis, pataria, kaip jų išvengti, jas įveikti ar bent sušvelninti jų poveikį kasdieniame gyvenime
-
„Depresija ir kūnas“
Alexander Lowen
Revoliucinis garsaus psichiatro metodas, padėsiantys įveikti depresiją knygoje „Depresija ir kūnas. Veiksmų planas“.
Dr. Aleksandro Loveno (Alexander Lowen) nuomone, depresijos apimtas žmogus yra praradęs ryšį su realybe, o ypač su savo kūno realybe. Šioje įkvepiančioje, novatoriškoje knygoje tyrinėjamos kultūrinės ir psichologinės priežastys, dėl kurių patenkama į tokią situaciją; joje parodoma, kaip galime įveikti depresiją, atkūrę ryšį su savo fizine savastimi ir mokydamiesi atpažinti fizinę savo emocijų išraišką.
Turėdamas milžinišką darbo su depresija sergančiais pacientais patirtį, autorius pateikia paprastų, bet nepaprastai efektyvių pratimų kompleksą, kurie padės sužadinti įgimtą savo energiją, išreikšti meilę ir savąjį unikalumą, atgaivinti dvasingumą ir tikėjimą gyvenimu.
„Dr. Loveno knyga svarbi visiems, ji sudomins tiek profesionalus, tiek nespecialistus. Šis rašytojas yra nepaprastai ryškus ir rašo be galo atvirai.”
„Publishers Weekly
-
„Skiepai nuo streso“
Valerij Sinelnikov
Daugelis V. V. Sinelnikov knygų skaitytojų jau suprato, kad mylėti ir būti geram – naudinga. Tačiau kaip tai padaryti? Atrodo, kad visi supranta, jog sveikas ir turtingas žmogus yra pranašesnis, ir vis dėlto daugelis taip ir lieka vargšai bei ligoti.
Ši knyga „Skiepai nuo streso“ – autoriaus atsakymas skaitytojams ir pacientams, tiems, kurie nori pakeisti savo gyvenimą, toliau lavintis ir tobulėti. Tai – konkretus jų veiksmų vadovas.
„Aš paruošiau specialią metodiką, kurią pavadinau Psichoenerginis aikido. Pavadinime paminėta vieną Rytų kovos menų rūšis – aikido. Ir ne be priežasties – aikido kovotojas nemojuoja šiaip sau kumščiais į visas puses, o sugeba priešininko smūgio jėgą nukreipti prieš jį patį. Vis dėlto aikido nėra tik kovos būdas, tai – kelias. Kelias, kuriuos eidamas žmogus pažįsta pasaulį.“
-
„Kaip įveikti nemigą“
Negalėjimas užmigti, kai reikia pailsėti, gali tapti kančia. Laimė, šiais laikais natūrali medicina mums leidžia rinktis iš nesuskaičiuojamos daugybės metodų, kaip sumažinti nemigos simptomus.
Knygoje „Kaip įveikti nemigą“ pateikiami efektyviausi metodai, padedantys ramiai išsimiegoti:
-migdančių žolelių antpilai, masažai ir aromaterapija,
-atpalaiduojantys pratimai, padėsiantys užmigti,
-jogos pratimai, treniruojantys kūno centrus, atsakingus už ramų miegą,
-rytietiškos masažo technikos, kurias galėsite išbandyti namuose,
-maitinimosi įpročių koregavimas, kad geriau išsimiegotumėte.
Knygoje „Kaip įveikti nemigą“ rasite viską, ką jums reikia žinoti apie gamtos siūlomus būdus, kaip pagerinti miego kokybę.
-
„Stiprūs nervai“
Aleksandr Korodeckij
Nervinės ląstelės neatsistato, tačiau nervų ligas galima sėkmingai gydyti patikrintais liaudiškais vaistais. Naujoje garsaus žiniuonio ir fitoenergetiko Aleksandro Korodeckio knygoje rasite per 100 receptų, kurie padės ne tik atsikratyti nemigos, odos ligų, depresijos, skrandžio negalavimų, bet ir atgauti dvasinę pusiausvyrą bei sustiprinti darbingumą. A. Korodeckio receptai – tai išmintingas būdas prailginti ir praskaidrinti gyvenimą.
-
Parodą paruošė
Elektrėnų sav. viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus
vyr. bibliotekininkė
Raimonda Raudoniūtė
-
„Svarbu žinoti, kad dažnai pasikartojantis ar nuolat jaučiamas stresas yra pavojingas, veda žmogų į išsekimą, o ilgainiui pažeidžia silpniausias vietas – širdį, kraujotakos ir virškinimo sistemas, kenkia imunitetui, todėl žmogų puola infekcinės ligos. Žmogus jaučiasi nuolat įsitempęs ir pavargęs, nieko nenori, skauda galvą. Nekovojant su nuolatine įtampa, atsiranda depresijos požymiai, nerimo sutrikimai, panikos priepuoliai ar net nenoras gyventi“.
Psichoterapeutė I. Palaimaitė
-
„Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą“
Taylor Clark
Dėl nervinės įtampos imame užsikirsti per darbo pokalbius, susikertame per egzaminus, netenkame kantrybės transporto spūstyse. Dėl artėjančio pristatymo keletą savaičių kankina nemiga, nes nepaliaujamai būgštaujame, kad kas nors gali nepavykti. Net aklas pasimatymas gali sukelti nerimo priepuolį. Kodėl daug dalykų mums kelia siaubingą baimę? Kodėl vieni žmonės ištveria stresą lengvai, tarsi jų nervai būtų geležiniai, o kitus jis sugniuždo?
Knygos „Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą” autorius Taylor Clark, remdamasis ir pažangiausiais tyrimais duomenimis apie baimės neurologiją, siūlo atsakymą į šiuos klausimus. Jis pateikia daugybę istorijų apie žmones, kurie išliko tvirti ir ramūs ypač sudėtingose situacijose. Kariai narsiai eina į mūšį, gaisrininkai skuba į degantį pastatą, gydytojai nesutrinka išvydę siaubingas traumas… Autorius patvirtina – tai nereiškia, kad jie nejaučia nerimo ir baimės. Priešingai – jie pasinaudoja šiomis emocijomis.
-
„Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“
Dale Carnegie
Nerimas – neatsiejamas mūsų kasdienybės palydovas. O ir nerimaujame dažniausiai dėl to, ko negalime pakeisti. Vieno iš sėkmės psichologijos pradininkų Dale Carnegie knyga „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ savaime nenuims rūpesčių bei išgyvenimų naštos. Vis dėlto, vaizdingų pavyzdžių joje tiek daug, kad dažnai pagausite save klausiant, ar rašoma buvo ne apie jus.
„Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ ne tik knygos pavadinimas, tačiau ir labai svarbus klausimas mums visiems. Knygoje įspaustos tiesos paliks žymę ir jūsų gyvenime, tai ilgainiui nerimas iškels baltą vėliavą bei duos pradžią vidinės ramybės bei užtikrintumo kupinam gyvenimui.
-
„Tavo širdies skausmas“
Luule Viilma
Stresų kalbos dėka geriau susipažinsite su savo kūnu, o nuoširdžiau bendraudami su juo išmoksite matyti pasaulį kitomis akimis. Iš stresų išsivadavęs žmogus atranda savyje vis naujus klodus ir gali kurti tobulesnį gyvenimą, kuriame viešpatautų harmonija ir džiaugsmas.
-
„Penki depresijos gydymo raktai“
Jesse H. Wright,
Monica Ramirez Basco
Depresijai būdingas vadinamasis „užburtas ratas“, kai prarandate norą veikti. Kai nesistengiate išsiveržti iš gniuždančios būsenos, mažiau laiko praleidžiate su mylimais žmonėmis, vangiai sprendžiate problemas, todėl prarandate viltį sulaukti geresnės ateities. Beviltiškumas maitina depresiją ir tempia žemyn. Išeitis iš depresijos yra vadinamasis „pozityvus ciklas“, kuris susidaro, kai atrandate viltį. Jis keičia žmogaus požiūrį ir veiksmus. Žengus kelis pozityvius žingsnius, nuotaika gerėja ir pradeda veržtis energija.
Amerikiečių psichiatras Jesse H. Wrightas ir psichologė Monica Ramirez Basco knygoje „Penki depresijos gydymo raktai aprašo veiksmingą penkių žingsnių programą, padėsiančią įveikti depresiją. Žingsnis po žingsnio sekdami knygoje dalijamais patarimais, susikursite išgijimo planą, kuris leis išsivaduoti iš ligos gniaužtų ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.
-
„Šokis su tamsa“
Karolis Petryla,
Marius Repšys
Knygos autoriai – du jauni, veiklūs ir, atrodytų, puikų gyvenimą gyvenantys žmonės. Marius Repšys – kino ir teatro aktorius, renginių vedėjas. Karolis Petryla – rašytojas, verslo konsultantas, teisininkas. Abu prisipažįsta: „Daug metų gyvenome dvejopą gyvenimą. Šokome tamsoje. Išgyvenome apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojomės. To gėdijomės, tai slėpėme. Kildavo minčių apie savižudybę, nors, regis, neturėjome jokių priežasčių… Priešingai – daugumos akimis, buvome lydimi sėkmės, šlovės, pripažinimo, palaikomi šeimų“. Kas nutiko? Tai – depresija. Liga, apie kurią kalbama vis daugiau ir atviriau. Liga, atnešanti naujus iššūkius: atpažinti, suprasti, pagelbėti.
Knygą sudaro atviros, nuoširdžios asmeninės istorijos, bendrosios žinios apie depresiją ir autorių taikytų metodų, perimtų iš verslo pasaulio ir transformuotų pagal asmenines situacijas, pristatymas.
-
„Geros nuotaikos vadovas“
David D. Burns
Ar galima tikėtis, kad rimta knyga apie psichoterapiją ir jos metodus bus lengvai suprantama tiek profesionalui, tiek paprastam skaitytojui? Kad išsamiai paaiškins nepasitenkinimo, liūdesio, pykčio, nerimo, neveiklumo ir perfekcionizmo priežastis bei padės jas įveikti? Dar daugiau, ar jums teko skaityti knygą, kurios teigiamas poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais?
Stanfordo universiteto medicinos mokyklos profesoriaus dr. Davido Burnso knyga „Geros nuotaikos vadovas“ yra būtent tokia – aiški, praktiška, pagrįsta ir nepaprastai veiksminga.
Perskaitę knygą suprasite, kad keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimų ar traumų. Tereikia suprasti, kaip mes patys, savo įprasminimais ir mintimis kasdien keičiame save ir pasaulį.
-
„Streso malšinimas“
Vytautas Meška,
Algirdas Juozulynas
Kasdienybėje bet kokie neigiami išgyvenimai įprastai vadinami stresu. Tai ir stipri emocija, ir organizmo fiziologinis atsakas, ir elgesio reagavimas į nepalankias ar net pavojingas gyvybei aplinkybes. Knygoje, remiantis ilgamete klinikinio ir mokslinio darbo patirtimi, analizuojami emocinio sujaudinimo ir organizmo veiklos tyrimai gydant kurorte psichosomatinėmis ligomis sergančius ligonius.
-
„Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė“
Kamal Ravikant
„Tiesa ta, jog turite mylėti save taip stipriai, tarsi kabintumėtės į gyvenimą vos pirštų galiukais laikydamiesi už skardžio krašto. Lyg nuo to priklausytų jūsų gyvybė. Tereikia pradėti ir viskas eisis kaip per sviestą. Papasakosiu, kaip man tai pavyko, o jums teliks pasiryžti.
Mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Tikiu – apsivers ir jūsų“. (K.Ravikant)
Ši knyga – meilės sau vadovas. Lengvas, efektyvus ir tinkamas naudoti ilgą laiką. Taigi čia perskaitysite, kaip žingsnis po žingsnio pamilti save. Viskas papildyta gyvenimiška patirtimi. Baigę skaityti suprasite, jog mylėti save ne tik įmanoma, bet juokingai paprasta. Tačiau svarbiausia – sužinosite, ką tiksliai turite daryti.
Tai įprotis, pakeitęs autoriaus gyvenimą. Jis gali pakeisti ir jūsiškį.
-
„Nerimas“
Finn Skårderud
Norvegų psichiatras Finn Skårderud savo knygoje „Nerimas: klajonės po modernųjį aš“ teigia, kad mūsų vidinis nerimas yra tapęs mūsų pačių gyvenimo pamatu. Mes nerimaujame dėl visko – ateities, artimųjų, savęs. Aplinkybės lemia, kad jaučiamės tarsi nepateisiname kieno nors vilčių ir lūkesčių. Nuolat jausdamas ir išgyvendamas vidinę sumaištį, žmogus jaučiasi tarsi susikaldžiusi asmenybė, ieškanti ne tik gyvenimo prasmės, bet ir savęs.
Remdamasis teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis bei naujausiomis psichoanalitinėmis tradicijomis, F. Skårderud nagrinėja šiuolaikinio žmogaus norą būti pripažintam, ir dėl to išgyvenamus jausmus (gėda, baimė, kaltė) bei nepavykusio bandymo pasekmes – valgymo sutrikimus ir nuolatinę nemigą.
-
„Nerimo akmuo“
Meilė Jančorienė
Ši knyga „Nerimo akmuo. 12 negirdėtų būdų depresijai, nerimui, stresui įveikti – unikalus eksperimentas, žurnalistinis tyrimas. Jo esmė – realios moters, sirgusios sunkia depresija ir pasiryžusios išgyti, istorija. Bet ne tik…
Kokia depresijos kilmė? Kokie jos simptomai? Ar įmanoma šią ligą įveikti?
Šie klausimai rūpi žurnalistei, knygos sumanytojai Meilei Jančorienei, pakvietusiai ligos kamuojamą Mariją susitikti su šiuo metu Lietuvoje dirbančiais skirtingų gydymo krypčių specialistais. Visi jie – ir tradicinių, ir netradicinių metodų atstovai – gyvai, remdamiesi Marijos atveju, komentuoja gydymo ir gijimo eigą. Pokalbiai dėliojami tarsi detektyvas, kurio intriga – Marijos savęs pažinimo kelias.
Ar pavyks Marijai rasti sau tinkamą depresijos gydymo būdą?
Ar atsiras specialistas, pagaliau padėsiantis jai nusimesti nuo krūtinės nerimo akmenį?
-
„Drąsa gyventi“
Ilona Tamošiūnienė
Knygos „Drąsa gyventi“ autorė Ilona Tamošiūnienė atvirai ir nuoširdžiai pasakoja apie savo gyvenimo kelią, kuris prasidėjo negandomis ir kliūtimis, tačiau privertė atsisukti į svarbiausią to gyvenimo kūrėją – save. Kiek gali pakelti vienas žmogus – žlugusį verslą, finansinę krizę, išsiskyrimą, mamos mirtį? Ar įmanoma pakilti ir rasti jėgų kurti viską iš naujo, atsigauti nuo dalykų, kurie užgriūva ir sužlugdo tuo metu, kai atrodo, kad laimė ranka pasiekiama.
Autorė atskleidžia ir keturias laimės taisykles. Ji tiki, jog gyvenimo skirti išbandymai atvedė ją į savęs suvokimą ir privertė atidžiau pažvelgti į save, todėl tai tikrų tikriausia sėkmė, tik ne visuomet gebame būtent taip vertinti mus ištinkančias negandas.
„Apie savo kelius ir klystkelius, vingius ir kilpas, kuriose strigau, apie rastas išeitis ir sprendimus pasakoju šioje knygoje. Viliuosi, kad mano patirtis padės išgyventi kitiems“. (Ilona Tamošiūnienė)
-
„Senų žmonių baimės“
Harold Blonski
Baimė mūsų gyvenime yra neišvengiama ir gali būti netgi prasminga, nes padeda apsisaugoti nuo gresiančių pavojų. Bet ji neretai tampa liguista būsena. Tai ypač pasakytina apie senų žmonių baimes. Gydytojai, psichologai, pedagogai, dvasininkai šioje knygoje aiškina senų žmonių baimių priežastis, pataria, kaip jų išvengti, jas įveikti ar bent sušvelninti jų poveikį kasdieniame gyvenime
-
„Depresija ir kūnas“
Alexander Lowen
Revoliucinis garsaus psichiatro metodas, padėsiantys įveikti depresiją knygoje „Depresija ir kūnas. Veiksmų planas“.
Dr. Aleksandro Loveno (Alexander Lowen) nuomone, depresijos apimtas žmogus yra praradęs ryšį su realybe, o ypač su savo kūno realybe. Šioje įkvepiančioje, novatoriškoje knygoje tyrinėjamos kultūrinės ir psichologinės priežastys, dėl kurių patenkama į tokią situaciją; joje parodoma, kaip galime įveikti depresiją, atkūrę ryšį su savo fizine savastimi ir mokydamiesi atpažinti fizinę savo emocijų išraišką.
Turėdamas milžinišką darbo su depresija sergančiais pacientais patirtį, autorius pateikia paprastų, bet nepaprastai efektyvių pratimų kompleksą, kurie padės sužadinti įgimtą savo energiją, išreikšti meilę ir savąjį unikalumą, atgaivinti dvasingumą ir tikėjimą gyvenimu.
„Dr. Loveno knyga svarbi visiems, ji sudomins tiek profesionalus, tiek nespecialistus. Šis rašytojas yra nepaprastai ryškus ir rašo be galo atvirai.” „Publishers Weekly
-
„Skiepai nuo streso“
Valerij Sinelnikov
Daugelis V. V. Sinelnikov knygų skaitytojų jau suprato, kad mylėti ir būti geram – naudinga. Tačiau kaip tai padaryti? Atrodo, kad visi supranta, jog sveikas ir turtingas žmogus yra pranašesnis, ir vis dėlto daugelis taip ir lieka vargšai bei ligoti.
Ši knyga „Skiepai nuo streso“ – autoriaus atsakymas skaitytojams ir pacientams, tiems, kurie nori pakeisti savo gyvenimą, toliau lavintis ir tobulėti. Tai – konkretus jų veiksmų vadovas.
„Aš paruošiau specialią metodiką, kurią pavadinau Psichoenerginis aikido. Pavadinime paminėta vieną Rytų kovos menų rūšis – aikido. Ir ne be priežasties – aikido kovotojas nemojuoja šiaip sau kumščiais į visas puses, o sugeba priešininko smūgio jėgą nukreipti prieš jį patį. Vis dėlto aikido nėra tik kovos būdas, tai – kelias. Kelias, kuriuos eidamas žmogus pažįsta pasaulį.“
-
„Kaip įveikti nemigą“
Negalėjimas užmigti, kai reikia pailsėti, gali tapti kančia. Laimė, šiais laikais natūrali medicina mums leidžia rinktis iš nesuskaičiuojamos daugybės metodų, kaip sumažinti nemigos simptomus.
Knygoje „Kaip įveikti nemigą“ pateikiami efektyviausi metodai, padedantys ramiai išsimiegoti:
-migdančių žolelių antpilai, masažai ir aromaterapija,
-atpalaiduojantys pratimai, padėsiantys užmigti,
-jogos pratimai, treniruojantys kūno centrus, atsakingus už ramų miegą,
-rytietiškos masažo technikos, kurias galėsite išbandyti namuose,
-maitinimosi įpročių koregavimas, kad geriau išsimiegotumėte.
Knygoje „Kaip įveikti nemigą“ rasite viską, ką jums reikia žinoti apie gamtos siūlomus būdus, kaip pagerinti miego kokybę.
-
„Stiprūs nervai“
Aleksandr Korodeckij
Nervinės ląstelės neatsistato, tačiau nervų ligas galima sėkmingai gydyti patikrintais liaudiškais vaistais. Naujoje garsaus žiniuonio ir fitoenergetiko Aleksandro Korodeckio knygoje rasite per 100 receptų, kurie padės ne tik atsikratyti nemigos, odos ligų, depresijos, skrandžio negalavimų, bet ir atgauti dvasinę pusiausvyrą bei sustiprinti darbingumą. A. Korodeckio receptai – tai išmintingas būdas prailginti ir praskaidrinti gyvenimą.
-
Parodą paruošė
Elektrėnų sav. viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus
vyr. bibliotekininkė
Raimonda Raudoniūtė