Knygos „Mergaitė su šautuvu“ pristatymas-edukacija

Data: 2024-03-29

Laikas: 12:00, pabaigos laikas: 13:00

Kategorija: Edukacijos vaikams

Kur vyksta: Kietaviškių biblioteka (Ne bibliotekos erdvė)

Atidaryti Facebook

Kovo 29 d. Kietaviškių bibliotekoje lankėsi rašytojas Marius Marcinkevičius ir dailininkė, iliustruotoja Lina Itagaki. Jie Kietaviškių progimnazijos II-V klasių vaikams pristatė naujausias savo knygas: „Superbobutės” ir „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“.
Pirmoji knyga – žiauriai linksma istorija, kuri patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Ši knyga privers juoktis net didžiausius paniurėlius.
Antroji knyga – „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ parašyta remiantis tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei buvusios partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, kurį laiką su partizanais gyvenusią bunkeryje. Ši knyga dalyvauja „Metų knygos“ rinkimuose.
Autoriai ne tik supažindino su savo kūryba, bet vaikus pakvietė dalyvauti edukacijoje, kurios metu jie sužinojo, kaip reikėtų išgyventi ilgesnį laiką miške, kokie daiktai ten būtų naudingi. Taip pat vaikams teko užduotis per trumpą laiką išlįsti iš miegmaišių ir juos, kaip galima greičiau, supakuoti. Buvo daug juoko ir šurmulio. Renginio pabaigoje autoriai, įsigijusiems knygas, dalino autografus.
Dėkojame autoriams už nuostabią popietę ir dovanotas knygeles bibliotekai ir laukiame naujų pristatymų-edukacijų.
Dėkojame Kietaviškių progimnazijos administracijai, mokytojams ir moksleiviams, kad atvykote ir buvote kartu. Visada laukiame Jūsų mūsų jaukioje bibliotekoje.
Dėkojame Kietaviškių seniūnijai už suteiktas patalpas.

Elektrėnų savivaldybės viešoji  biblioteka, kaip partneris, dalyvauja MB „Misteris Pinkmanas“ projekte „Edukacija pagal grafinį romaną „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ ir kartu su Lina Itagaki Kietaviškių bibliotekoje organizuoja šio romano pristatymą-edukaciją vaikams.

Renginys skirtas 2–5 kl. moksleiviams.

Marius Marcinkevičius – žinomas poetas, gydytojas, keliautojas, knygų vaikams autorius. Daugiau nei į dešimtį kalbų išverstos, vaikų literatūros premijomis įvertintos jo istorijos gyvena ne tik knygose, dainose, bet ir spektakliuose. Lina Itagaki piešia knygas vaikams ir komiksų, ir kitokiu stiliumi – jos kraityje jau devynios knygos. Ne viena išversta į užsienio kalbas. Neseniai dienos šviesą „išvydo“ naujausias šių kūrėjų grafinis romanas vaikams apie partizanus „Mergaitė su šautuvu“.

„Mergaitė su šautuvu“ yra grožinė knyga, tad ne viskas čia tikra, bet pasakojimas parašytas remiantis tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei buvusios partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, kurį laiką su partizanais gyvenusią bunkeryje.

Kviečiame balsuoti už šią knygą Metų knygos rinkimuose  LRT portale: https://www.lrt.lt/projektai/metu-knygos-rinkimai

Projektą finansuoja:

Nuotraukų galerija