Paskaita „Renesansas Europoje ir Lietuvoje: atgimimas ir naujovė“

Data: 2024-05-02

Laikas: 17:00

Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 17val., Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Elektrėnų krašto muziejus kviečia į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejininkės dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės paskaitą „Renesansas Europoje ir Lietuvoje: atgimimas ir naujovė“.

Paskaitos metu lektorė supažindins su Renesanso idėjomis, nauju požiūriu į žmogų, tautą, valstybę, išryškins Renesanso atneštas naujoves ir jų raišką XVI a. Lietuvoje, pristatys ryškiausias epochos asmenybes siejant jų veiklą su regiono istorija. Paskaitos metu bus pristatyta Rykantų Švč. Trejybės bažnyčios istorija, kuri leidžia giliau pažinti religines Renesanso žmogaus aspiracijas: ją evangelikų reformatų bendruomenei XVI a. pastatė Mikalojus Talvošas, tuomet buvęs šių žemių valdytojas. Taip pat, bus kalbama apie archeologinius tyrinėjimus Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje, kurių metu rasta daug įvairių epochų valstybine heraldika puoštų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų heraldinių koklių. Renesansinis koklis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu leidžia kalbėti ne tik apie XVI a. vykdytus valdovo rezidencijos pertvarkymą Vilniaus Žemutinėje pilyje, bet ir apie valstybės, valdovo ir tautos ryšį Renesanso epochoje.

Renginys vyks Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Elektrėnų krašto muziejuje nuo 17 val. ir yra nemokamas.

Renginį organizuoja Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Elektrėnų krašto muziejus (Sanatorijos g. 32, Abromiškės). Daugiau informacijos telefonu +370 699 83 066.

Nuotraukų galerija